>>
Witaj na stronie Szufnarowej - malowniczo położonej wsi na Pogórzu Strzyżowskim
28 Marca 2023 - Wtorek
Szufnarowa
Aktualności
Liczba odwiedzin
2709047
Promocja książki poświęcona śp. księdzu Bronisławowi Domino i powstaniu Parafii

W dniu 23 sierpnia 2020 r. o godz. 14.00 w Domu Kultury w Szufnarowej odbyło się spotkanie promocyjne książki pt. "Z Maryją zwyciężyliśmy. Historia budowy kościoła i tworzenia parafii w Szufnarowej (1970-2020).

Książka ukazuje z jakimi trudnościami musiał się zmagać ówczesny wikariusz parafii w Niewodnej, Bronisław Domino. Dzięki któremu powstała Parafia w Szufnarowej.

Było to podsumowanie zadania pod nazwą „Wydanie publikacji oraz materiałów informacyjnych nt. historii parafii oraz budowy kościoła w Szufnarowej” w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017 – 2020. Realizacja zadania sponsorowana była z budżetu Gminy Wiśniowa i Budżetu Województwa Podkarpackiego.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2020-08-25
*****
Promocja książki "Ocalone wspomnienia - II wojna światowa w pamięci mieszkańców Szufnarowe

6 października 2019 r. w Szufnarowej odbyło się wydarzenie promujące i wieńczące realizowane zadanie w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017 –2020. Było to podsumowanie zadania pn. Wydanie publikacji pod tytułem „Ocalone wspomnienia - II wojna światowa w pamięci mieszkańców Szufnarowej”.

Przeczytaj więcej

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2019-10-16
*****
Spotkanie z historią wsi i jej tradycjami + Premiera filmu "Legendy Szufnarowej"

W dniu 16 grudnia 2018 r. w Domu Ludowym odbyło się "Spotkanie z historią wsi i jej tradycjami" jako podsumowanie inicjatywy pod nazwą "Zachowanie dziedzictwa kulturowego wsi Szufnarowa poprzez krzewienie tradycji ludowych i legend wśród młodego pokolenia". Inicjatywa realizowana była z projektu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018 - 2019 z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. W programie wystąpiła grupa młodzieży ze Szkoły przedstawiając pantomimę oraz panie seniorki dzielące się wspomnieniami z dzieciństwa.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2019-01-04
*****
Podsumowanie akcji „Daj włos”

15 września została zakończona Akcja "Daj włos", realizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Szufnarowa. Akcja realizowana była  pod patronatem fundacji Rak and Roll oraz przy współpracy salonu fryzjerskiego VICTORIA z Ropczyc.

W akcji wzięło udział 11 osób, które łącznie oddały 390 cm włosów.

9 osób z Szufnarowej i 2 osoby spoza.

Włosy obcinała pracownica salonu fryzjerskiego VICTORIA z Ropczyc pani Aleksandra Wójcik – Tęczar.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2019-01-04
*****
Doposażenie stadionu sportowego w mini trybuny

Gmina Wisniowa wraz z Sołecką Grupą Odnowy Wsi Szufnarowa zrealizowała zadanie pn. „Wzrost integracji społeczności lokalnej poprzez doposażenie stadionu sportowego w mini trybuny oraz organizację pikniku rodzinnego z rozgrywkami sportowo-rekreacyjnymi” dofinansowane ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020, zgodnie z zawartą umową o dofinansowanie Nr 53/OW-IX.072.6.10.2018/2018 z dnia 4 lipca 2018r.

Zadanie polegało na doposażeniu stadionu sportowego w mini trybunę stałą dwurzędową oraz organizację wydarzenia kulturalnego – pikniku rodzinnego wraz z rozgrywkami sportowo-rekreacyjnymi na stadionie w Szufnarowej.

Zrealizowane zadanie wpisuje się w następujący kierunek działania:

 Umożliwienie mieszkańcom wsi Szufnarowa rozwoju inicjatyw lokalnych i integracji społecznej poprzez budowę mini trybun na stadionie. Doposażony stadion przyczyni się do poprawy jakości spędzania wolnego czasu przez mieszkańców wsi Szufnarowa z Gminy Wiśniowa, wpłynie na rozwój wsi pod względem rekreacyjnym oraz zaspokoi potrzeby społeczne i kulturalne mieszkańców. Zagospodarowanie tego terenu wpłynie na ożywienie wspólnych więzi społeczeństwa i wzmocni ich aktywizację, co wyrazi się w życiu wsi i gminy.

W realizacji zadania czynny udział brała Ochotnicza Straż Pożarna w Szufnarowej- Partner Projektu

Całkowity koszt realizacji zadania: 16.940,79 zł.

Dofinansowanie : 8.450,00 zł

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2018-10-26
*****
Gminne Obchody XVIII Dnia Papieskiego – "Promieniowanie Ojcostwa"

14 października cała nasza szkoła wzięła udział w Gminnych Obchodach XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa".  Święto poprzedzone było uroczystą Mszą św. o godz. 1100 w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Ostrobramskiej w Szufnarowej. Po mszy św. zebraliśmy się pod szkołą przed tablicą Św. Jana Pawła II i poszczególne delegacje: przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej, Samorządu Gminnego, Samorządu Powiatowego, KGW, OSP  złożyli kwiaty. Kolejny etap obchodów odbył się na Sali gimnastycznej. Po powitaniu gości przez Dyrektora Szkoły M. Książek Grupa Teatralna z Kozłówka przedstawiła program słowno-muzyczny poświęcony życiu i twórczości Św. Jana Pawła II. Następnie głos zabrali p. wójt M. Kut oraz starosta strzyżowski Robert Godek. Cała uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2018-10-21
*****
"Daj włos" dla fundacji Rak and Roll

W dniu 9 czerwca 2018 r. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Szufnarowa wraz z salonem fryzjerskim Victoria w Ropczycach przeprowadziło akcję "Daj włos" dla fundacji Rak and Roll. Akcja polega na darmowym oddawaniu włosów na peruki dla kobiet po chemioterapii walczących z rakiem. Na apel Stowarzyszenia odpowiedziały uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i przekazały bezpłatnie swoje włosy. Zaangażowane w akcję dziewczynki to: Długosz Weronika, Drygaś Weronika, Longosz Wiktoria, Zięba Alicja i Zygmunt Weronika. Akcja trwa nadal. Może w niej wziąć udział mały, duży, on, ona, każdy kto ma minimum 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych. Dziękujemy za okazany gest solidarności dla osób walczących z rakiem i przekazanie włosów na szczytny cel.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2018-06-14
*****
Spotkanie informacyjne nt. wydobycia piaskowca

Wójt Gminy Wiśniowa zaprasza na spotkanie informacyjne z udziałem inwestora w sprawie planowanej inwestycji polegającej na wydobyciu piaskowca metodą odkrywkową, bez użycia materiałów wybuchowych, przy uzyciu sprzętu mechanicznego w naszej miejscowości.

Spotkanie odbędzie się w dniu 28 stycznia 2018 (niedziela) o godzinie 12:15 w Domu Ludowym w Szufnarowej.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2018-01-21
*****
Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”

Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi w dniu 26.10.2017 zorganizowała debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”. Gdzie funkcjonariusze mówili o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, o roli dzielnicowego oraz o bezpieczeństwie na terenie gminy Wiśniowa.

Celem debaty było przybliżenie lokalnej społeczności programu „Dzielnicowy bliżej nas” i funkcjonujących od ubiegłego roku aplikacji „Moja Komenda” i narzędzia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Oficjalnie debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Strzyżowie mł. insp. Paweł Owiński, który przywitał zebranych i zapoznał ze strukturą organizacyjną strzyżowskiej Policji.

Obecni na debacie policjanci przedstawili najczęściej powtarzające się przypadki oszustw, gdzie ofiarami stają się osoby starsze czy samotnie mieszkające. Policjanci mówili także o technicznych możliwościach oszustw. Policjanci przestrzegali również przed kupowaniem produktów po okazyjnych cenach w sieci, jak też kupowaniem artykułów za pośrednictwem akwizytorów.

Kierownik Referatu Ruchu Drogowego, omówił analizę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu oraz przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również zachęcał do noszeniu odblasków.

Policjanci przedstawili też założenia dotyczące „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikacji „Moja Komenda” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Zakończenie debaty stanowiła dyskusja, w trakcie której padło wiele pytań, obecni mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje, oczekiwania, przedstawiali swoje potrzeby dotyczące zapewnienia im bezpieczeństwa na terenie powiatu strzyżowskiego. Uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne oraz elementy odblaskowe.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2017-10-28
*****
PIKNIK INTEGRACYJNY

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Szufnarowa, Grupa Odnowy Wsi Szufnarowa, Rada Sołecka zapraszają

na piknik w dniu 21 października 2017 r. na stadionie LKS Albatros w Szufnarowej.

W programie:

 • OTWARCIE  NOWEGO PLACU ZABAW DLA DZIECI,
 • PODSUMOWANIE PROJEKTU F I O, AKTYWNA SZUFNAROWA
 • TURNIEJ WSI O PUCHAR SOŁTYSA
 • DARMOWY POCZĘSTUNEK
 • WIELE ATRAKCJI DLA DZIECI I DOROSŁYCH .

Serdecznie Zapraszamy

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2017-10-20
*****
Gminne obchody Dnia Papieskiego w Szufnarowej

W dniu 8 października 2017 r. w parafii pw Matki Boskiej Ostrobramskiej odbyły się Gminne obchody XVII Dnia Papieskiego pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją" połączone z uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Górnego.

Po mszy przemaszerowano do Szkoły Podstawowej, gdzie złożono kwiaty pod tablicą poświęconą Janowi Pawłowi II. Po części oficjalnej odbył się program słowno-muzyczny.

Relacje z przebiegu uroczystości można obejrzeć Tutaj

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2017-10-16
*****
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Szufnarowa

Od sierpnia w naszej wsi działa Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Szufnarowa którego prezesem jest Zenon Petka

Główne zadania Stowarzyszenia to:

 • wspieranie zrównoważonego rozwoju wsi
 • integracja ładu środowiskowego (ekologicznego), gospodarczego, społecznego i przestrzennego
 • wspieranie demokracji
 • ochrona interesów społeczności lokalnej oraz swoich członków
 • wypowiadanie się w sprawach publicznych
 • krzewienie kultury fizycznej, sportu i krajoznawstwa
 • organizowanie wypoczynku dzieci i młodzieży
 • aktywizacja mieszkańców.

Więcej informacji można przeczytać na stronie http://aktywnaszufnarowa.pl/

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2017-08-29
*****
Gminne dożynki 20.08.2017

W dniu 20 sierpnia 2017 r. w deszczową pogodę odbyło się Gminne Święto Plonów w Szufnarowej organizowane przez Wójta gminy Wiśniowa, społeczność wsi Szufnarowa oraz Ośrodek Kultury w Wiśniowej.

Udział wzięły grupe wieńcowe z każdego sołectwa, którym należy się podziękowanie za kultywowanie tradycji ludowych.

Cieszy fakt, że wśród delegacji znalazła się młodzież. Podziękowania dla pań z KGW za przygotowanie wspaniałości dla naszego podniebienia i żołądka.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2017-08-22
*****
Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2017-2020

W związku z możliwością realizacji operacji w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 do projektu zostało zgłoszone Sołectwo Szufnarowa. Na Zebraniu Wiejskim w dniu 25.04.2017 r. została powołana Sołecka Grupa Odnowy Wsi, której zadaniem było przygotowanie Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Szufnarowa.

W dniu 28.04.2017 r. część grupy wraz z pracownikiem Urzędu Gminy wzięła udział  w warsztatach w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie w celu opracowania dokumentu strategicznego.

W dniu 01.05.2017 r. Na spotkaniu Sołeckiej Grupy Odnowy Wsi została dopracowana Sołecka Strategia Odnowy Wsi Szufnarowa. Składa się ona z opisu zasobów jakimi dysponuje wieś, poziomu infrastruktury społecznej i technicznej, jak wieś jest zorganizowana, czym się charakteryzuje, jakie posiada firmy, zakłady pracy itp. Zawiera również analizę tych zasobów, zagrożeń, szans. Została stworzona wizja wsi i opracowano programy dotyczące odnowy wsi Szufnarowa.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2017-07-26
*****
Kolejne spotkanie Letniej Akademii Szufnarowej.

Zbliża się kolejny czwartek i kolejne spotkanie w Letniej Akademii Szufnarowej. Tym razem będzie prezentacja produktów z aloesu.

Lecznicze działanie popularnego kaktusa wielu z nas pewnie kiedyś już testowało.Warto posłuchać i zobaczyć jakie produkty dla naszego zdrowia oferuje firma Forever.

Zabierzcie znajomych i przychodźcie na wykład.

Budynek Rady Sołeckiej, godzina 19.00.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2017-07-25
*****
Wizytacja Kanoniczna w parafii

W dnie 24 maja 2017 odbędzie się wizytacja Kanoniczna Bpa Jana Wątroby

Program wizytacji Kanonicznej w naszej parafii :

 • 8:45 - powitanie J.E.ks. Bpa Jana Wątroby w bramie, przekazanie kluczy, procesja do kościoła
 • 9:00 - Powitanie przez przedstawiciela rady parafialnej, róż różańcowych, księdza Proboszcza - Msza Święta - wprowadzenie Relikwii bł. ks. Michała Sopoćki i św. siostry Faustyny Kowalskiej
 • 10:30 - Spotkanie w Szkole - krótki program słowno muzyczny, spotkanie z nauczycielami
 • 14:00 - Odwiedziny rodziny wielodzietnej, chorego
 • 15:00 - Modlitwa za zmarłych na cmentarzu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwa przy grobie śp. ks. kanonika Bronisława Domino
 • 16:00 - spotkanie z grupami duszpasterskimi parafii
 • 17:00 - Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania
Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2017-05-21
*****
Film prezentujący naszą wieś Szufnarowa

Zapraszam do obejrzenia filmu poświęconemu naszej wsi Szufnarowa.

http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Gmina-Wisniowa-zaprasza-do-Szufnarowej,3939/

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2017-04-13
*****
Zaproszenie Pań na zajęcia rekreacyjne

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju wsi Szufnarowa zaprasza chętne Panie w każdym wieku na zajęcia rekreacyjne przy muzyce "Pilates".

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 8 lutego 2017 r. o godz. 18:00 w szkole.

Osoby chętne do udziału w pokazowych ćwiczeniach proszone są o zabranie ze sobą ręcznika, obuwia i stroju sportowego.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2017-02-05
*****
Obchody XVI Dnia Papieskiego

W dniu 9 października 2016 obchodzono gminny uroczystości XVI dnia Papieskiego pod hasłem "Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia".

Uroczystości rozpoczeła msza święta w kosciele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Ostrobramskiej którą odprawił ksiądz Jan Ziemiński.

Relacja z ochodów  znajduje się na stronie: 
http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Obchody-XVI-Dnia-Papieskiego-w-Szufnarowej,3609/.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2016-10-10
*****
Paź żeglarz w Szufnarowej

Dziś Szufnarową odzwiedził bardzo rzadki okaz motyla z rodziny Paziowatych, a dokładnie Paź Żeglarz, motyl ten objęty był w latach 1952-2014 ścisłą ochroną gatunkową, a od 2014 objęty jest częściową ochroną gatunkową
Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2016-05-21
*****
Wypadek dachowanie Peugeotem

Prawie 1,5 promila alkoholu wykazał alkotest u kierującego peugeotem. Jego pojazd dachował uszkadzając po drodze słup oświetleniowy. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

W niedzielę nad ranem dyżurny strzyżowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Kierujący peugeotem wjechał do przydrożnego rowu. Tam samochód przewrócił się na bok.  Policjanci na miejscu zastali 24-letniego kierowcę oraz 21- letniego pasażera. Funkcjonariusze wyczuli od 24-latka silną woń alkoholu. Badanie alkotestem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Jak ustalono, pijany mieszkaniec Szufnarowej wsiadł za kierownicę peugeota. W trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego samochód dachował, a zjeżdżając do przydrożnego rowu uszkodził słup oświetleniowy. Kierowca i pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnionego czynu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od roku do 10 lat. 

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2015-03-24
*****
Liczne przypadki włamań do domów na terenie Powiatu

W ostatnim czasie Policja odnotowała na terenie Powiatu Strzyżowskiego liczne przypadki włamań do domów jednorodzinnych oraz mieszkań. Łupem złodziei padały pieniądze i biżuteria. Przestępcy włamywali się pod nieobecność domowników, w różnych porach dnia. Złodzieje nie decydują się na kradzież w ciemno, a domy nie są wybierane przypadkowo. Przed dokonaniem przestępstwa przeprowadzają rozpoznanie terenu, obserwują budynek, sprawdzają jego zabezpieczenia, poznają przyzwyczajenia domowników.

Komenda powiatowa Policji w Strzyżowie apeluje o zwracanie uwagi na osoby obce, przebywające w rejonie zabudowań mieszkalnych, a także na pojazdy którymi się poruszają. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu naszych mieszkań, domów przed włamaniem i kradzieżą poprzez zamykanie okien i drzwi na dodatkowe zamki. Opuszczając swoje domostwa warto także poprosić sąsiada czy znajomego, by na czas naszej nieobecności zaopiekował się domem. Ograniczmy zaufanie do osób, które oferują różnego rodzaju usługi, gdyż z doświadczenia wynika, że wykorzystują w ten sposób łatwowierność, a w konsekwencji dokonują kradzieży i włamań. 

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2014-12-24
*****
Śmiertelny wypadek. Pieszy zmarł w szpitalu

W dniu 09.10.2014 przed godz. 19 doszło do wypadku w naszej wsi. Kierujący oplem potrącił mężczyznę. Pieszy zmarł w szpitalu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 32-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra potrącił mężczyznę. Ciężko ranny 34-letni pieszy trafił do szpitala. Zmarł mimo wysiłków lekarzy. Kierowca opla był trzeźwy – podaje strzyżowska policja.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2014-10-12
*****
"Co potrafią nasi mieszkańcy"

W dniu 10.08.2014 r. w Budynku Straży Pożarnej odbyła się prezentacja rękodzieł wykonanych przez mieszkańców naszej wsi. Można było podziwiać ręcznie malowane obrazy, obrazy haftowane, serwetki, rzeźby dłubane w drewnie, zegary, przedmioty wykonane z papieru. Podczas spotkania, autorzy prac opowiadali o swoich pasjach, dzieci śpiewały piosenki, grały na instrumentach, a zespół "Oliver" umilał czas grając melodyjne utwory.

Całość spotkania prowadzili Danuta Brzoza oraz Zenon Petka

Zdjęcia prac dostępne w galerii

Zdjęcia ze spotkania

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2014-08-12
*****
Uroczyste otwarcie Izby Pamięci w Szufnarowej

W dniu 18 VIII 2013r. odbyło się uroczyste otwarcie Izby Pamięci "Jak żyli i pracowali nasi przodkowie".

Otwarcie Izby Pamięci rozpoczęło się o godzinie 15:00 mszą świętą w kościele parafialnym w Szufnarowej. Po mszy i przemówieniach Wójta Gminy Wiśniowa Tadeusza Przywary, Ks. Antoniego Domino, dyrektora Muzeum Samorządowego Ziemi Strzyżowskiej Moniki Bober-Kordas i prowadzącego mgr Zenona Petki nastąpiło przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie tej instytucji. Po otwarciu można było zwiedzać Izbę oraz skosztować wiejskich przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Szufnarowej.

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości

Historia powstania Izby Pamięci

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2013-08-20
*****
X Wojewódzki Przegląd Zespołów Pieśni i Tańca

Wczoraj tj 04.08.2013r o godz. 15:00 odbył się X Wojewódzki Przegląd Zespołów Pieśni i Tańca na Placu przy Domu Ludowym w Szufnarowej

Wystąpili:

 • Zespół Pieśni i Tańca "Wiercany" z Wiercan
 • Zespół Pieśni i Tańca "Kłosowianie" ze Strzyżowa 
 • Zespół Pieśni i Tańca "Pogórzanie" z Bieździedzy
 • Zespół Pieśni i Tańca "Wisznia" z Wiśniowej
Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2013-08-05
*****
Ulewa z gradobiciem w dniu Bożego Ciała

Ulewa w Szufnarowej
To już kolejna tak potężna ulewa w dniu Bożego Ciała w Szufnarowej, w ciągu kilku minut główna rzeka wsi podniosła się o ponad metr, wiele upraw zostało zniszczonych.

Zdjęcia w galerii

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2013-05-30
*****
Wypadek w Szufnarowej

Wczoraj (12.05.2013 r.) na drodze wojewódzkiej nr 986 w Szufnarowej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Osobowy volkswagen zjechał z jezdni do przydrożnego rowu i dachował. Jedna osoba trafiała do szpitala.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że 20-letni kierujący volkswagenem, jechał w kierunku Ropczyc. W Szufnarowej, na drodze wojewódzkiej nr 986 najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Samochód wpadł do przydrożnego rowu, po czym uderzył w drzewo, a następnie dachował.

Na skutek zdarzenia do szpitala trafiła pasażerka. Kierowca oraz drugi pasażer nie doznali obrażeń .

Kierujący volkswagenem mieszkaniec powiatu krośnieńskiego był trzeźwy.  Czynność w rej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2013-05-13
*****
Zdjęcia archiwalne z naszej wsi

Od dzisiaj w galerii można oglądać zdjęcia archiwalne z naszej wsi. Zdjęcia przedstawiają różne obiekty z przeszłości.

Jeśli posiadasz podobne zdjęcia z przeszłości i chcesz aby ukazały się w serwisie proszę o kontakt poprzez formularz

Link do galerii

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2013-03-27
*****
Nowa szata graficzna

W dniu dzisiejszym serwis przybrał zupełnie nowy wygląd, niebawem zamierzam też wprowadzić nową funkcje ale narazie to tajemnica.

Zachęcam do zagłosowania w ankiecie oraz do wpisywania się do księgi, klikajac tutaj

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2013-03-10
*****
Wspomnienie Abpa Tokarczuka.

Dnia 29 grudnia 2012 r. zmarł arcybiskup senior Ignacy Tokarczuk pierwszy metropolita przemyski.

Arcybiskup Tokarczuk miał także swój udział w historii naszego kościoła. To On powierzył młodemu ks. Bronisławowi Domino, wikariuszowi parafii Niewodna misję tworzenia kościoła w Szufnarowej. W czasie tworzenia się parafii niejednokrotnie przyjeżdżał „po cywilnemu” i na piechotę wychodził pod górę do „stodółki”, w której odprawiane były nabożeństwa.

Całość wspomnienia przeczytasz klikając ten link

Dodał: Zenon Petka w dniu: 2013-02-24
*****
Zapraszam wszystkich do nowej galerii, zdjęcia przedstawiają obrazy malowane przez Stanisława Koziarza, zachęcam do umieszczania swoich opinii w księdze gości

Kliknij tutaj aby przejść do galerii

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2013-02-10
*****
Nowa galeria w scenerii zimowej

Od dziś można oglądać zdjęcia z bajecznie pięknej zimy, zdjęcia zrobione w dniu 26 stycznia 2013, gdy cała nasza wieś była przykryta śniegiem i lodem.

Link do galerii

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2013-02-03
*****
Szufnarowa skuta lodem - nowa galeria zdjęć panoramicznych

Zapraszam do oglądnięcia zdjęć zrobionych 26 stycznia br. Zdjęcia ukazują naszą wieś w scenerii z bajki "Królowa Lodu"

Zdjęcia w galerii znajdują się tutaj

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2013-01-27
*****
Wiejski opłatek

Dnia 13 stycznia 2012r.  Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało spotkanie opłatkowe dla społeczności naszej wioski. Pięknie przygotowany budynek remizy czekał na przybycie gości oraz mieszkańców naszej wsi. Uroczystość uświetnił zespół ludowy "Wiśniowianie", który prezentował nastrojowe kolędy. Po modlitwie i błogosławieństwie księdza proboszcza rozpoczęła sie prawdziwa wigilia. Najpierw łamanie opłatkiem i składanie życzeń a potem sute ucztowanie. Panie przygotowały bardzo smaczne pierogi z soczewicą, z kapustą, ruskie i ze śliwkami, rybę po grecku i filet z ziemniakami, kapustą i grochem, barszcz z grzybkami i gołąbki. Nie zabrakło także kompotu z suszonych owoców. Dalsza część spotkania przebiegała w rodzinnej i przyjemnej atmosferze przy kawie, herbacie i wspaniałym cieście. Wspólnie śpiewano kolędy. 

Dodał: Zenon Petka w dniu: 2013-01-14
*****
Promocja książki

7 grudnia 2012 r. w Szkole odbyło sie spotknie promocyjne książki - albumu pt:"Krzyże i kapliczki " w Szufnarowej.

Książka została opracowana przez Zenona Petkę. W opracowniu wykorzystano część materiałów zebranych przez pana Eugeniusza Drygasia. Wydanie książki stało się możliwe po złożeniu wniosku na tzw "Małe projekty" w  Czarnorzecko-Strzyżowskiej Lokalnej Grupie Działania "Leader" przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wiśniowej.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa obrazów, tematyką nawiązujacych do naszej "małej ojczyzny",  malowanych przez Stanisława Koziarza.

W spotkaniu, które miało kameralny, towarzyski prebieg udział wzięli przedstawiciele Rady Gminy w Wiśniowej, dyrektor Szkoły oraz mieszkańcy Szufnarowej, którzy opiekują się kapliczkami. Odpowiedni nastrój stworzył swym występem zespół Panta Rhei. 

Prowadząca spotkanie pani Małgorzata Twardosz powiedziała:

Kapliczki - modlitwy ludu wiernego. Rzeźbione w drzewie, kute w kamieniu lub przelane na płótno. Naznaczone tradycją wioski czy regionu, upamietniają zdarzenia tragiczne i radosne, ważne dla społecznej świadomości lokalnych wspólnot. wyrastają z religijnej tradycji okolicznych ludzi i są żywym świadectwem ich wiary. Świadczą o ludziach i czasach, które juz odeszły ale i wiele też mówią o ludziach opiekujących się nimi i o dniu dzisiejszym. Świadczą o wrażliwości człowieka na sprawy Boże, na piękno krajobrazu, na tradycje przodków.

Wiszą na przydrożnych drzewach, na chatach i słupach. Stoją w najrozmaitszych miejscach i strzegą mieszkańców oraz okolicznych domostw. Spotkać je można przy skrzyżowaniach dróg, na leśnych polanach, szlakach górskich, niebezpiecznych zakrętach, mostach, grobach powstańców, cmentarzach, przy wjeździe do miast i miasteczek; u wejścia do wiosek, wśród starych chat i nowych domów. Wyrosły w miejscach zapomnianych już przez człowieka, są też przy ruchliwych drogach. Wrosły w krajobraz tak, że już czasami się ich nie zauważa, traktując jak coś oczywistego, bo trudno wyobrazić sobie wieś polską bez kapliczek.

Szufnarowa ma to szczęście, że tych małych pomników wiary jest bardzo dużo. Dawne, sięgające swą historią do XIX wieku stoją na straży tradycji i historii wsi. Wiele z nich powstało w czasach, gdy proboszczem był ks. Bronisław Domino, są też te najnowsze powstałe w XXI wieku. Ubrane w polne kwiaty opowiadają swoją historię tworząc swoistą kronikę miejscowości i jej mieszkańców. Dziś doczekały się opracowania albumowego przez Zenona Petkę  z pięknymi realistycznymi zdjęciami oraz upamiętnienia w obrazach malowanych przez Stanisława Koziarza. Dbajmy więc o to aby nie uległy zapomnieniu.

Książki są do nabycia u Zenona Petki.

Dodał: Zenon Petka w dniu: 2012-12-31
*****
Chodnik gotowy do użytku

Wreszcie się udało, po wielu latach obietnic w naszej wsi ułożono chodnik, narazie obejmuje on jedynie kawałek od drogi do kościoła do przystanku. Dlatego też zachęcam do korzystania z długo oczekiwanego chodnika.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2012-11-18
*****
XII Dzień Papieski

Już po raz kolejny w naszej miejscowości odbyły się Uroczystości związane z Dniem Papieskim, z tej też okazji w niedziele (14.10.2012r.) w Kościele Parafialnym w Szufnarowej rozpoczeła się Uroczysta Msza o godz. 11:00 a po niej uroczystość w Szkole Podstawowej.

Zdjęcie z uroczystości zrobione przez OK Wiśniowa

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2012-10-08
*****

Zdjęcia z uroczystości 100-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Szufnarowej zrobione przez OK Wiśniowa można obejrzeć klikając poniższy link

Jubileusz KGW

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2012-10-05
*****
Nowa galeria - zdjęcia w kolorystyce jesiennej

Dzisiaj dodałem nową galerię, szufnarowa w kolorystyce jesiennej, jednak zdjęcia nie są zbyt dobrej jakości,

Link do galerii znajduje się po lewej stronie w menu lub tutaj

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2012-09-30
*****
Jubileusz - 100 lat KGW

W dniu 29 września 2012 r. Koło Gospodyń Wiejskich w Szufnarowej obchodziło jubileusz 100-lecia działalności.

Tutaj przeczytasz przebieg uroczystości

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2012-09-22
*****
100 - lecie OSP - Jubileusz

 

W tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Szufnarowej obchodzić będzie 100-lecie założenia.

W związku z tym w dniu 16.09.2012 odbędą się uroczyste obchody tegoż Jubileuszu organizowane przez OK w Wiśniowej.Program:

godz. 13:30 - zbiórka pododdziałów przy Domu Ludowym w Szufnarowej
godz. 14:00 - Uroczysta Msza Święta Jubileuszowo-Dziękczynna
godz. 15:00 - przemarsz jednostek OSP na plac przy Domu Ludowym w Szufnarowej
godz. 15:30 - plac przy Domu Ludowym:

 • wciągnięcie flagi na maszt
 • wręczenie odznaczeń
 • wystąpienia okolicznościowe

Zdjęcia zrobionie przez OK Wiśniowa

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2012-08-31
*****
Nowa galeria - zdjęcia panoramiczne naszej wsi

Od dziś możemy podziwiać uroki naszej wsi w zdjęciach panoramicznych.

Zdjęcia w galerii znajdują się tutaj

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2012-06-09
*****
Nowa lekko zmodyfikowana szata witryny

To już rok od powstania witryny wiec postanowiłem że czas na zmiany z tej też okazji strona przybrała lekko zmienioną szatę graficzną.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2012-05-29
*****
Dudniacz - nowe zdjęcia w galerii

Korzystając z ładnej pogody, zrobiłem zdjęcia dudniacza i okolic.

Galerię z dudniaczem można oglądnąć klikając tutaj

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2012-04-22
*****
Duszpasterska wizytacja połączona z Bierzmowaniem

W dniu 20 kwietnia br. (piątek) do naszej Parafii przybędzie z wizytacją duszpasterską Biskup Edward Białogłowski, podczas pobytu w naszej wsi ks. Biskup odwiedzi jedną chorą osobę, jedną rodzinę wielodzietną oraz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klasy trzeciej gimnazjum. Szczegółowy program wizytacji dostępny jest u proboszcza wsi - Jana Ziemińskiego.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2012-04-16
*****
Szufnarowa w bieli - nowe zdjęcia

 Od niedzieli możemy cieszyć się białym puchem w naszej wsi, zdjęcia można oglądnąć w galerii

Jeśli ktoś ma fajne fotki i chciałby aby znalazły się na stronie, zapraszam do kontaktu z adminem przez formularz

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2012-01-10
*****
150 lat szkolnictwa w Szufnarowej

W niedzielę 16 października 2011 r. w Szufnarowej odbyły się gminne uroczystości XI Dnia Papieskiego połączone z obchodami 150-lecia szkolnictwa w tej miejscowości. Organizatorem uroczystości była społeczność szkolna z Szufnarowej przy współudziale Wójta Gminy Wiśniowa, Ośrodka Kultury w Wiśniowej oraz Parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Szufnarowej.

Zdjęcia z uroczystości zrobione przez Ośrodek Kultury w Wiśniowej

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2011-10-05
*****
Nowe zdjęcia w galerii

Dzisiaj dodałem 2 galerie - "Kapliczki i Krzyże" oraz "Muzeum Parafialne", które znajdują się w naszej wsi, zdjęcia udostępniła Klaudia Petka za co serdecznie dziękuję.   Zobacz galerię

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2011-08-28
*****
Witamy nowego proboszcza w naszej parafii

Od dnia dzisiejszego funkcje proboszcza Parafii obejmuje ks. Jan Ziemiński - przejmuję parafię za ks. Władysława Depę który został przeniesiony do Parafii Świętej Trójcy w Bieździedzy.

Serdeczne podziękowania dla ks. Władysława Depy za jego 6-letnią posługę w naszej Parafii.

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2011-08-25
*****
Turniej piłki nożnej

W dniu 14 sierpnia 2011r. o godzinie 14 odbył się Turniej piłki nożnej, na stadionie LKS "Albatros", w turnieju udział wzięły 4 drużyny:

 • "Albatros" Szufnarowa
 • "Huragan" Kozłówek
 • "Korona" Dobrzechów
 • "Wisłok" Wiśniowa

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Kozłówka, drugie z Wiśniowej, trzecie z Dobrzechowa, nasza drużyna niestety zajęła ostatnie miejsce

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2011-08-14
*****
Turniej piłki plażowej

 W dniu dzisiejszym na boisku sportowym LKS "Albatros" odbył się turniej piłki plażowej, organizowanej przez Ośrodek Kultury w Wiśniowej. W Turnieju wzięło udział 14 drużyn dwu osobowych, naszą wieś reprezentowało 6 drużyn.

Zawody wygrali:  Rusin Grzegorz / Świst Maciej

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2011-08-06
*****
Nowy serwis wsi Szufnarowa

Witam na oficjalnej stronie poświęconej malowniczo położonej wsi Szufnarowa. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących tejże wsi.

Serdecznie zapraszam do przeglądania witryny

Dodał: Mateusz Koziarz w dniu: 2011-06-12
*****